Hakkımızda

Hakkımızda

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) 1984 yılında Mustafa Demiray tarafından Ankara’da kurulmuştur. Şubelerimiz: Altındağ, Beypazarı, Çankaya, Sincan, Mamak, Etimesgut, Akyurt, Yenimahalle, Kazan, Çubuk, Keçiören, Pursaklar, Ayaş ve Polatlı. 

AHİD olarak ana hedeflerimizden biri, hemşehrilerimizin tanışmasını sağlamak, hemşehrilik ilişkilerini geliştirmek, sosyal ve ekonomik yönden aralarındaki işbirliğini sağlamak. Ankaralılık bilincini aşılamak, Ankaralılık ruhunu geliştirmek, Seğmen kültürünü yaşatmaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde Ankara’ya, Ankaralı hemşehrilerimize hizmet etmek noktasında AHİD üzerine düşen görevin farkındadır.

Milletçe birlik ve beraberliğin sağlanmasında tüm sivil toplum kuruluşlarının büyük bir sorumluluk üstlenmesi gerektiğinin altını bir kez daha çizerek diyoruz ki, 5 milyon 270 bini aşkın nüfusuyla ülkemizin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olan Ankara’mızın bu konuda örnek olması gerek.

Biz Müslümanlar inancımız gereği mazluma dinini, dilini, rengini sormadan bağrımıza basarız. Gurbet hasreti görmediğimizden Ankaralılar arasında hemşehrilik bilinci yok derler, biz önce bu önyargıyı kıralım ve Ankara’da hemşehrilerin gücünü hep birlikte gösterelim. Yapacağımız ilk ve en güzel adım bu olacaktır.