Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli hemşehrilerim,

1984 yılında başladığı yolculuğa tüm hızıyla devam eden Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD)‘nde yeni bir döneme başladık. Bu yeni döneme başlarken; önceki genel başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine ve geçmişten bugüne AHİD’de görev yapmış ve derneğimizi bugünlere getirmiş herkese teşekkür ediyor; vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

AHİD Ankaramızın güzide markalarından biri. Yeni dönemde AHİD’inAnkara’da hak ettiği yere taşınması ve Türkiye genelinde de adından söz edilmesi için çalışmalarımızı hızlandırmamız gerek.

Altındağ, Beypazarı, Çankaya, Sincan, Mamak, Etimesgut, Yenimahalle, Akyurt, Kazan, Çubuk, Ayaş, Pursaklar, Polatlı ve Keçiören olmak üzere 14 şubemiz mevcut. Şube ve temsilcilik sayımızı arttırmamız gerekiyor. Seğmen Dergimiz aracılığıyla sık sık faaliyetlerimizi sizlere aktarmaya devam edeceğiz. AHİD Akademimiz var. Bu anlamda Kadın Kollarımızın güzel projeleri var. Gençlik Kollarını kurduk. Gençlik bizim geleceğimiz, onlarla yine güzel projelerimiz var. SEĞMEN kültürü Ankaramız için önemli bir kültür. Bu kültürün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasıhususunda AHİD üzerine düşeni yapacaktır.

AHİD olarak ana hedeflerimizden biri, hemşehrilerimizin tanışmasını sağlamak, hemşehrilik ilişkilerini geliştirmek, sosyal ve ekonomik yönden aralarındaki işbirliğini sağlamak.

Biz Ankaralıyız. Ankara bizim sevdamız. Ankara’ya hizmet bizim temel görevimiz. Birlik ve beraberlik içerisinde Ankara’ya, Ankaralı hemşehrilerimize hizmet etmek noktasında AHİD üzerine düşen görevin farkındadır. Bu anlamda üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu buradan bir kez daha belirtmek isterim.Bütün hemşehrilerimi Ankara’ya ve Ankaralılara hizmet noktasında bir yarışa davet ediyorum.Gelin hep birlikte Ankara’ya hizmet edelim. Ankaralılık ruhunu birlikte yaşatalım…

Bu duygu ve düşüncelerle Ankara’nın köklü derneklerinden biri olan derneğimizin başkanı olmanın ve yönetiminde görev yapmanın ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayım ve bu görevin yarınlara teslim edilmesi gereken bir emanet olduğunun bilincinde olduğumuzu ifade eder; saygı ve selamlarımı sunarım.

Hilmi YAMAN

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel BAŞKANI