Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

1984 yılında başladığı yolculuğa tüm hızıyla devam eden Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD)‘nde 15. Olağan Genel Kurulumuzu 22 Haziran 2019 tarihinde yeni genel merkezimizde gerçekleştirdik. Hemşehrilerimizin teveccühü ile yeniden Genel Başkan seçildim. Bu yeni döneme başlarken; önceki genel başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine ve geçmişten bugüne AHİD’de görev yapmış ve derneğimizi bugünlere getirmiş herkese teşekkür ediyor; vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Her yönetimle birlikte zaman zaman faaliyetlerin değişkenlik gösterdiği derneğimiz kimi zaman sivil toplum kuruluşları içerisinde öne çıkmış, kimi zaman da zamanının gerisinde kalmıştır. Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte 13 Haziran 2016 tarihinde göreve geldiğimizde, eksik olan çoğu şeyi yerinde fark ettik. Öncelikle hedefimiz onları tamamlamak oldu. Her şeyden önce tarihi olan bu derneğin markalaşması için uğraştık. Hemşehrilerimizin de farkındalığını arttırmak için büyük davetler verdik. Önemli günler, bayramlar ve belirli günlerde programlar düzenledik. Eğitim, yardımlaşma, organizasyon ve markalaşma faaliyetleri içerisinde üç yılı tamamladık.

Bu süreçteki çalışmalarımız Ankaramız başta olmak üzere basın ve sosyal medya aracılığıyla çoğu illerde duyuldu. Hatta Ankara dışındaki hemşehrilerimiz temsilcilik açmak için talepte bulundu. Bu talepleri zaman içerisinde yapabilmek için planlarımız arasına dahil ettik. Çalışmalarımızı yakından takip eden Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, verdiğimiz davette söz vererek Ankaralılar Derneği’ne bir konak kazandırdı. Şubat 2019 tarihinden itibaren konağımız aktif hale geldi. Konağımız içerisinde 200 kişilik Hacı Bayram Veli toplantı salonu, kadın ve genç atölyeleri bulunmaktadır.

Birlik ve beraberlik içerisinde Ankara’ya, Ankaralı hemşehrilerimize hizmet etmek noktasında AHİD üzerine düşen görevin farkındadır. Bu anlamda üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu buradan bir kez daha belirtmek isterim. Bütün hemşehrilerimi Ankara’ya ve Ankaralılara hizmet noktasında bir yarışa davet ediyorum. Gelin hep birlikte Ankara’ya hizmet edelim. Ankaralılık ruhunu birlikte yaşatalım…

Bu duygu ve düşüncelerle Ankara’nın köklü derneklerinden biri olan derneğimizin başkanı olmanın ve yönetiminde görev yapmanın ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayım ve bu görevin yarınlara teslim edilmesi gereken bir emanet olduğunun bilincinde olduğumuzu ifade eder; saygı ve selamlarımı sunarım.

Hilmi YAMAN

Ankaralılar Derneği (AHİD) Genel BAŞKANI