Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, beraberindeki ANKESOB ve Ankaragücü yöneticilerinden oluşan bir heyet ile birlikte Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Başkanı Hilmi Yaman ve yöneticilerini ziyaret ederek, hem olağan genel kurul ve seçim sonuçları için hayırlı olsun dileklerinde bulundu hem de Varlık Mahallesinde hizmete giren yeni merkez binasının hayırlara ve Ankara için güzel hizmetlere vesile olması temennisinde bulundu.
YİĞİNER YAMAN İLE GÖRÜŞTÜ
ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, “Misafirperverliklerinden dolayı AHİD Başkanı Sayın Hilmi Yaman ve ekibine teşekkür ediyor, işlerinde kolaylıklar diliyorum. Bir toplumun huzur içerisinde yaşama ve devamlılığının sağlanmasında birlik ve beraberliğin önemi büyüktür. Ankara’mız için başarılı hizmetlere vesile olmak, birlik ve beraberlik içinde olmakla, kararların ortaklaşa verildiği bir işbirliği içerisinde çalışmakla mümkündür. AHİD olarak Ankara adına iyi niyetli ve gönüllü olduklarını biliyorum. Ankara’mızın sorunlarına karşı duyarlılığımızı geliştirerek, yeni projelerle aktif olmalı, hepimizi ilgilendiren-Ankaralıları ilgilendiren konularda karar alma süreçlerine katılarak, çözümün bir parçası olmalıyız. İlgili kurum ve kuruluşlar ile devamlı işbirliği, istişare ve dayanışma içinde hareket etmeliyiz.” dedi.
AHİD Başkanı Hilmi Yaman da ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İyi niyet temennilerinizden dolayı teşekkür ediyorum. AHİD’in 15. Olağan Genel Kurulu’nu yeni genel merkezimizde yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. Oybirliği ile yeniden derneğin genel başkanı seçildim. Yönetici arkadaşlarımızla birlikte artık yeni hizmet binamızdan hizmetlerimizi Ankara’mız için en güzel şekilde sunacağız. Ankaralı olan, Ankaracı olan herkesin yanındayız. Yeni dönemde, yeni hizmet binamızdan kaliteli ve sürdürülebilir bir hizmet anlayışını vatandaşlarımızla buluşturacağız. Yeni binamızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.
1984 yılında kurulan AHİD’in, iki katlı ve toplam kullanım alanı 800 m2 olan çok amaçlı kullanıma uygun müstakil yeni hizmet binasının hizmete açılmasından dolayı mutlu olduğunu sözlerine ekleyen Yaman, “Yeni hizmet binamızın tahsisi ve tadilatı sürecinde her türlü imkanı sağlayan ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.