Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) üyeleri geleneksel olarak düzenlenen ‘Ankaralılar iftar sofrasında buluşuyor’ programında bir araya geldi. Program AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ak Parti Milletvekili adayları Emrullah İşler, Kurtcan Çelebi, Nevzat Ceylan; MHP Milletvekili adayları Abdullah Ağar, Fatih Çetinkaya, Fatih Mormenekşe, Mehmet Duygulu, Şaban Işık, Şeniz Sezgin, MHP Yenimahalle İlçe Başkanı Eyüp Yılmaz, STK’lar, bürokratlar, muhtarlar ve 2 bin Ankaralının katılımı ile gerçekleşti.
İller Bankası Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda açılış konuşması yapan Genel Başkan Hilmi Yaman, Ahiliğin Ankara’nın geleneğinden geldiğini belirti. Yaman, “Ankaralılar Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği bu geleneği yaşatıyor” dedi.
24 Haziran seçimlerinin Türkiye’ye hayırlar getirmesini dileyen Yaman, “Önümüzde 24 Haziran seçimleri var inşallah bu seçimlerin demokrasi şöleni içinde memleketin hayrına seçimi tamamlarız” ifadelerini kullandı. Müslüman coğrafyaların Türkiye’den beklenti içinde olduğunu söyleyen Yaman, “Ülkemizden dünya coğrafyasında yaşayan Müslüman coğrafyasında yaşayan, Filistin’de yaşayan kardeşlerimizin Türkiye’den çok beklentileri var. Seçimlerin ülkemize, Ankara’mıza hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
Ben Ankaralıyım, Ankara sevdalısıyım diyen MHP Ankara Milletvekili Adayı Fatih Çetinkaya konuşmasında, “Burası Cumhuriyetin Başkenti Ankara. Burası İstiklalimizin ve İstikbalimizin şehri Ankara. Umutlarını yaşattığımız, hayallerini kurduğumuz yarın çocuklarımızla geleceğimizi emanet bırakacağımız Ankara… Dolayısıyla tüm Ankaramızın 24 Haziran’da Cumhur İttifakı’na Devletin bekası için, milletin huzuru için, birlik ve beraberliğimiz için destek vereceğine en kalbi duygularımla inanıyorum. Bu programı gerçekleştiren ve her zaman yanımızda olan AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman’a teşekkür ediyorum.” dedi.
Ankaralıları selamlayan AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Doğduğumuz, yaşadığımız, büyüdüğümüz yerde, AK Parti gibi büyük bir partide, kutlu bir davanın yolcusu olarak şehrimize hizmet etmeyi bizlere eriştiren Rabbime hamd olsun. Sizlerin desteği ile bir çok engeli aşacağız. Tüm Ankaralılar adına birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın diyorum. Buradan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’nın size selamını iletmek istiyorum. AHİD Derneği’nin yeni hizmet binasının temeli atıldı, bunun müjdesini de buradan vereyim. İnşallah hizmet açma töreninde tekrar bir araya geleceğiz.” Diyerek sözlerine son verdi.
Yüce Türk milletine güveniyorum diyen MHP Ankara Milletvekili Adayı Abdullah Ağar, “24 Haziran seçimleri ülkemizin geleceği için, vatan için, millet için, devlet için mücadele edeceklerle vatanın, milletin, devletin geleceğini bir terör örgütü ve onun siyasi uzantısıyla müzakereciler arasında girilecek bir seçime dönüşmüş durumda. Bu yüce milletin basiretine, ferasetine ve dirayetine güveniyorum.” Diye konuştu.
24 Haziran’da Türkiye’nin kaderini oylayacağını belirten Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili adayı Emrullah İşler, “Bu oylamada inşallah Cumhur İttifakı’nın lehinde sizlerden destek bekliyoruz. 24 Haziran Türkiye’nin geleceği demektir. Bu millet güçlü bir şekilde güçlü meclisini oluşturacak, güçlü hükümetini oluşturacak ve güçlü Türkiye yolunda devam edecektir.” Dedi.
Vakit Ankara Vakti diyerek sözlerine başlayan AK Parti Ankara Milletvekili adayı Nevzat Ceylan, “Bugüne kadar Ankara’ya yapılan tüm işlerin arkasında olduk bundan sonra da Ankara’ya yapılacak her hizmetin arkasında olacağız.” Dedi.
24 Haziran Seçimlerinde Ankaralılardan destek isteyen AK Parti Ankara Milletvekili adayı Kurtcan Çelebi, “Bugüne kadar Ankaralı hemşehrilerimiz bize hep destek olmuştur. 24 Haziran seçimlerinde yine destek olacaktır. Ankaralı hemşehrilerime şimdiden teşekkür ediyorum.” Dedi.