24 Şub 2023
Şubat 24, 2023

Ankaralılar Deprem Bölgesine Koştular

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman ve yönetim kurulu üyeleri 6 Şubat’ta meydana gelen depremler sebebiyle deprem bölgesine yardım kampanyası başlattı.

Genel merkez ve şubelerden toplanan yardımlarla yola çıkan tırlar afet bölgesindeki depremzedelere su, gıda, yakacak odun, kömür, köpek maması ve giyim malzemeleri dahil bir çok yardım malzemesi taşıyor.

Genel Başkan Hilmi Yaman yaptığı açıklamada, “Bize ulaşan doktorlarımızın istediği tıbbi malzemeleri elden ulaştırmak üzere yola  çıktık. Kahramanmaraş Pazarcık ve köyleri, Gaziantep Islahiye ve Antakya bölgesine geldik. Bizden sonra gelen tırımızı karşıladık ve koordinasyon merkezine elden teslim ettik. Acımız çok büyük. Gün birlik olma günü. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, milletimizin başı sağolsun.” Dedi.

Afet bölgesinin ardından Ankara’ya dönen Yaman, yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Gülay Kankalp Çetin ve kadın kolları buradaki çalışmalarına devam etti. Kadın kolları üyeleri Ankara’ya yaralı getiren hastaların yanında refakatçi kalırken, bölgelerden Ankara’ya gelen ailelere yardımlar ulaştırıldı. Hala dernek merkezinde toplanan yardımlar depremzede ailelere ulaştırılmaya devam ediliyor.