23 Tem 2022
Temmuz 23, 2022

Ankaralılar Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Geçtiğimiz günlerde 16. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilen Hilmi Yaman ve yeni yönetim kurulu üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir’de mozoleye çelenk koyan Ankaralılar, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Genel Başkan Hilmi Yaman Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

Yaman, “Ankaralılar üzerine düşen görevin farkındadır, tüm çabası bu yönde olacaktır. Hemşehrilerimizin sahiplenme duygusunun gelişmesi, sosyal kültürel anlamda yeni adımların atılması, birlik ve beraberliğin ebediyen sürmesi için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Yaman, Anıtkabir Özel defterine ayrıca şunları kaydetti:

Aziz Atatürk

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) olarak huzurunuzda bulunmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin aydınlık geleceğinin merkezi olan Ankara’mızı temsil ediyor olmaktan büyük onur duyuyoruz.

Ankaralılar Derneği olarak her birimiz kendi alanımızda Ankaramıza hizmet ediyor, Ankaralılık bilinciyle ortak hareket ediyoruz. Bu bilinçle Cumhuriyeti’mize olan bağlılığımızı sizin huzurunuzda bir kez daha dile getiriyoruz. Ankaralılık kültürü, Ankaralılık söylemi ve Seymen geleneğini yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Bu anlamda sosyal ve kültürel adımların atılması, birlik ve beraberliğin gelişmesi için gayretli çabalar içerisinde olacağız. Bir Ankaralı olarak, memleketimiz ve milletimize yaptıklarınız için size ve aziz şehitlerimize müteşekkiriz. Ruhunuz şad olsun.”