AK Parti Ankara 1. Bölge adayı olan Ali İhsan Arslan Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) ‘nde Ankaralılar ile bir araya geldi. Ankaralılardan 24 Haziran Seçimleri için destek isteyen Arslan, “Eğer burada sizlerden Cumhurbaşkanımızın ihtiyacı olan desteği alabilirsek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aklındaki hükümet sistemi ile çok uzun yıllar Türkiye’yi dinamik bir şekilde ileri taşımasını sağlayacak sisteme geçmiş olacağız.” Dedi.
AK Parti Ankara 1. Bölge adayı olan Ali İhsan Arslan seçim çalışmaları kapsamında Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) genel merkezinde Ankaralılar ile bir araya geldi.
Ankara, Türkiye’nin mozaiğini oluşturuyor diyerek sözlerine başlayan Arslan, “Türkiye Cumhuriyeti’nde 90 yıldan fazla başkentlik yapan bir şehirde yaşıyoruz. Bu süre içerisinde çok hızlı gelişen bir şehir içinde yaşıyoruz. Nüfusu 5 milyonu geçen bir şehirde yaşıyoruz. Allah’a şükür, vatandaşları da bilinçli ve kültürlü bir şehirde yaşıyoruz. Ankara, Türkiye’nin mozaiğini oluşturuyor. Türkiye’deki tüm vilayetlerden de az sayıda çok sayıda mutlaka göç almış, yani Ankara Türkiye’nin küçük ölçekli bir durumudur aynı zamanda.” Diye belirtti.
Ankaralılardan destek isteyen Arslan, “Biz Ak Parti olarak Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’de neler yaptığımızdan haberdarsınız. 16 yıldır Ak Parti’nin başına gelenlere, karşılaştığı tüm engellere de vakıfsınız. Allah’ın lütfu ve sizlerin de desteğiyle bugün Türkiye çok farklı bir noktaya gelmiştir. Önümüzdeki seçimde Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmesinin ilk uygulamasını yaşayacağız. Eğer burada sizlerden Cumhurbaşkanımızın ihtiyacı olan desteği alabilirsek inşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aklındaki hükümet sistemi ile çok uzun yıllar Türkiye’yi dinamik bir şekilde ileri taşımasını sağlayacak sisteme geçmiş olacağız.” Dedi.
Her zaman bizim yanımızda olan vekilimize teşekkür ediyoruz diyen AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, “Biz her zaman şunu söylüyoruz; Amacı Ankara ve Ankaracılık olan Ankara’ya hizmet eden herkes bizim için çok kıymetli ve çok değerli. Bu hususta sayın vekilimize de Ankaralılar olarak teşekkür ediyoruz.” dedi.
24 Haziran seçimlerine de değinen Yaman, “Bu seçimin diğer seçimlerden daha farklı, daha önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu dava ümmetin davası. Bu davaya sahip çıkmalıyız. Üzerimizde oynanan oyunların farkında olmalıyız ve nefsimizle hareket etmemeliyiz.” dedi.