Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) ‘nde yönetim kurulu toplantısı düzenlendi.

İller Bankası Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıda açılış konuşmasını yapan AHİD Genel Sekreteri Sefa Bayrak “2022 yılının ilk toplantısına hoşgeldiniz. 2021 yılında Haziran ayındaki normalleşmeyle birlikte dolu dolu bir yılı birlikte bıraktık. 2022 yılında da bol projeli, ziyaretli, ziyaretçili bir yıl geçirmeyi diliyorum” diyerek sözü Genel Başkan Hilmi Yaman’a bıraktı.

Yaman, “2021 yılı pandemi öncesi düşündüğümüz projeleri yavaş yavaş hayata geçirdiğimiz bir yıl oldu. Kültür gezilerimizi başlattık, seymen çalışmalarımıza, Türk halk müziği koro çalışmalarımıza başladık ve günlerini sabitledik. Her zaman olduğu gibi bu dönemde de adından söz edilen bir dernek olduk.” Dedi.

Kültürümüzü gelecek nesillere aktarıyoruz diyen Yaman, “Biz dernek olarak Ankara’nın geleceğini de temsil ediyoruz. Kültümüzün gelecek nesillere en doğru şekilde aktarılmasında rol oynuyoruz. Bu aktarımda rol oynayan diğer kişi ve dernekleri de tebrik ediyorum. İşte biz bu noktada Ankaramıza hizmet ediyoruz. Katıldığımız her platformda kaybolan değerlerimize vurgu yapıyoruz. Ahiliğin öneminden bahsediyoruz. Yemeklerimizin, türkülerimizin, tarihimizin vb korunmasını istiyoruz. Spor diyoruz mesela ulu çınarlarımız Ankaragücü ve Gençlerbirliğine sahip çıkıyoruz.” Diye belirtti.

Geleceğin ta kendisiyiz diyen Yaman, “Her birimiz önce kendi alanlarımızda daha sonra bir araya gelerek bu şehre hizmet ediyoruz. Bu şehrin markalaşmasına katkıda bulunuyoruz. Genel Başkan olarak AHİD aileme ortaya konulan bu katılım için teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” Dedi.

Genel Başkan konuşmasının ardından Seymen hocası Mustafa Şahin ve AHİD’li seymenler gösteri yaptı. Her katılımcının söz alıp dilek ve temennilerini ilettiği toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.