15 Ağu 2016
Ağustos 15, 2016

AHİD Yeni Genel Başkanı Seçildi

AHİD’e Yeni Başkan Hilmi Yaman

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD)’nin 14. Olağan Genel Kurulu Dernek Genel Merkezi’nde cheap jerseys yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Genel kurula tek liste halinde giren  Hilmi Yaman oyların tamamını ?qué alarak Ercan Kınacı’dan bayrağı teslim aldı.

Yaman, “Sayın Başkan bizimle istişare etti, bu konuyu bize tebliğ ettiler. Ben yükün ağırlığının farkındayım. Geçmiş Başkanlarımıza hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten ciddi anlamda emek verdiler; zaman ayırdılar. Güzel işler yaptılar. Biz de inşallah yapılanlar üzerine yenilerini ekleyerek AHİD’i Ankara’da olması gereken yere taşımak için gayret göstereceğiz. İnşallah biz ekibimizle, Yönetimimizle ve hemşehrilerimizle en önemlisi Ankara’ya gönül vermiş kardeşlerimizle el ele verip Ankaramıza hizmet için çalışacağız. Teveccühü gösterip şahsımı Genel Başkanlığa uygun gören tüm Ankaralı hemşehrilerimize sizlerin huzurunda tekrar teşekkür ediyorum. Çıktığımız bu yolda Rabbim yar cheap mlb jerseys ve yardımcımız olsun” dedi.

Kınacı, “Biz olağanüstü kongre ile 19 Ekim 2014’te göreve geldik. 22 aylık bir faaliyetimiz oldu. Gücümüz yettiği oranda Ankara’ya, Ankara kültürüne, hemşehrilerimize  cheap jerseys sahip çıkma konusunda gayret gösterdik. Biz istedik ki bundan sonra bu  göreve gelecek arkadaşlar daha bir heyecanlı , daha bir organize A olacak bir ekip olsun. Bu noktada Hilmi YAMAN kardeşimize bundan sonraki sürecin yürütülmesi konusunda  şimdiden başarılar cheap jerseys diliyorum, Allah hayırlı, uğurlu eylesin” dedi.

Hilmi YAMAN kimdir?

1967 yılında Ankara – Çamlıdere’de doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Çamlıdere’de tamamladı. Yenimahalle Yahya Kemal Beyatlı lisesinde eğitim gördükten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.  İstanbul Üniversitesi İletişim Bölümü ve Çankaya Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi devam ediyor. Akaryakıt sektöründe işletmesi bulunmaktadır. Çamlıderespor’ da Başkanlık ve Kızılcahamam – Çamlıdere Dernekleri Platformu’nda Başkan Yardımcılığı yaptı. Türkiye Binicilik Federasyonu Asbaşkanlığı, Ankaragücü Disiplin Kurulu üyeliği ve Gençlerbirliği Kongre üyeliği görevleri ise devam ediyor. 2004 yıllında AK Parti Yenimahalle  Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 5 yıllık bu süreçte; Feshane Altyapı – Engelliler ve Kadın Hakları – Kanun İdare ve Tarifeler Komisyonlarında görev aldı. 2014 yılında Yenimahalle Belediye Başkanlığına AK Parti’den A Adayı oldu. Hilmi YAMAN evli ve üç çocuk babasıdır.