Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman Şube Başkanları ile kahvaltı sofrasında bir araya geldi.
Toplantıya Altındağ Şube Başkanı Şükrü Öztürk, Ayaş Şube Başkanı Hakan Deniz, Çankaya Eski Şube Başkanı Şöhret Güler, Çankaya Yeni Şube Başkanı Mustafa Özyılmaz, Çubuk Şube Başkanı Şahap Topçu, Etimesgut Şube Başkanı Cafer Yörük, Keçiören Şube Başkanı Semih Kanıbir, Mamak Şube Başkanı Osman Emir, Polatlı Şube Başkanı Mehmet Güngör, Pursaklar Şube Başkanı adına İbrahim Patır, Sincan Şube Başkanı Murat Eser ve Yenimahalle Şube Başkanı Sefa Bayrak katıldı.
AHİD Genel Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda Genel Merkez ve Şube çalışmaları hakkında istişarede bulunuldu, 2018 hedeflerinden bahsedildi. Tek vücut halinde Ankaralıların sesinin güçlü çıkması için çalıştıklarını söyleyen Yaman, “Genel merkezimizle beraber 16 noktada Ankaramızı birlikte temsil ediyoruz. Ankaralıların Ahi geleneğinden gelen insanseverliğini ve misafirperverliğini misafirlerimize birlikte gösteriyoruz. Kültürümüzün ve sanatımızın yaşatılmasını birlikte sağlıyoruz. Bunu her yerde gururla ifade ediyorum.” dedi.
Sivil toplum kuruluşlarının gönüllülük esasına dayanan yapılar olduğunu vurgulayan Yaman, “Biz de AHİD olarak memlektimiz için gönüllü olarak çalışıyoruz. Ankaramız için ‘neler yapabiliriz’ diyerek işimizden, evimizden, çocuklarımızdan fedakarlık yapıyoruz. Bu yapı, ‘topluma nasıl faydalı olabilirim’ diyen insanlardan oluşuyor. Bu çok önemli bir şey.” dedi.
Daha yapacak çok işimiz var diyen Yaman, “Bayrağı aldığımız günden bugüne gerek hemşehrilerimizle gerek siyasi büyüklerimizle gerek bürokratlarımızla bir araya gelerek Ankaramız hakkında istişarelerde bulunduk. Yapılanlara teşekkür ettik, eksik kalanları söyledik. 2018 yılında projelerimiz ile birlik ve beraberlik buluşmalarımız devam edecektir. Her şubemize çalışmalarından ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Toplantımız Ankaramız için hayırlara vesile olsun.” Dedi.