Ahid Akademi

Ahid Akademi

AHİD Akademi Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu başkanlığında kuruldu. Akademinin Başkan Yardımcılıklarını ise; Gazi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Türkay Eroğlu, Hacettepe Üniversitesi’nden Dr. Özlem Bağ, TRT Kurumundan Erkan Tarhan ve AHİD Kadın Komisyonu başkanı Sanem Arıkan üstlendi.

AHİD Akademi, Üniversitelerde görevli akademisyenlerden, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçılarından, TRT kadrosundaki önemli isimlerden oluşan güçlü bir kadroyla yola çıktı. Akademide edebiyat, tarih, sağlık, İngilizce, matematik, bilgisayar eğitimlerinin yanı sıra, etkili iletişim, beden dili, hitabet, hızlı okuma, hafıza teknikleri, ayrıca fotoğraf, hat, tezhip, ebru, ipek böceği gibi konularda alanlarında uzman eğitmenler tarafından kurslar düzenlemektedir.

AHİD Akademi eğitimlerimiz derneğimizin genel merkezinde ve bütün şubelerinde eş zamanlı olarak devam etmektedir.

Eğitimlerde kadınlarımızın kişisel kabiliyetini ön plana çıkaracak sanatsal çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca kadınlarımızın kendi haklarını iyi bilmesi ve kadın hakları konusunda eğitim seminerleri tertip edilmektedir. Kadınların sosyal, siyasi haklarına ve kadına yönelik şiddete ilişkin kitapçıklar hazırlanmaktadır.

AHİD’in yayın organı olan Seymen Dergisinde, ahidankara.com resmi hesabında ve sosyal medya hesaplarında AHİD Akademi’deki faaliyetlerimiz kamuoyu ile paylaşılmaktadır.